Aktualności

Advicero Nexia
Strona główna / Aktualności / Solarplaza Summit Poland 2023

Solarplaza Summit Poland 2023

Po raz kolejny mieliśmy okazję być partnerem już trzeciej edycji konferencji Solarplaza Summit Poland 2023, która odbyła się 9 maja br. w hotelu InterContinental w Warszawie.

Konferencja Solarplaza Summit Poland 2023 skierowana była przede wszystkim do przedstawicieli branży energetyki odnawialnej oraz osób rozważających rozpoczęcie bądź rozszerzenie swojej działalności na polski rynek energetyczny. Uczestnicy konferencji mieli okazję poznać trendy oraz innowacyjne rozwiązania, które są aktualnie najczęstszym tematem rozmów dla osób w branży. Ponadto w ramach sesji networkingowych mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą z najbardziej znaczącymi decydentami. Tegoroczna edycja była w szczególności nakierunkowana na poznanie najnowszych strategii, trendów i rozwiązań biznesowych, które w znaczący sposób przyczynią się do dalszego rozwoju polskiego rynku fotowoltaicznego.

Solarplaza Summit Poland 2023 networking 3 - Solarplaza Summit Poland 2023

Organizatorem konferencji była Solarplaza – firma, która dzieląc się ekspercką wiedzą i praktycznym doświadczeniem poszerza świadomość o energii solarnej i odnawialnej na całym świecie. Specjalizuje się ona w organizacji wydarzeń, pisaniu newsletterów oraz tworzeniu portali informacyjnych, które stanowią szansę dla specjalistów działających w branży energetycznej na dalszy rozwój i nawiązywanie kontaktów.

AKO Solarplaza Summit Poland 2023 baner - Solarplaza Summit Poland 2023
Agnieszka Kosicka

Podczas wydarzenia eksperci Advicero Nexia mieli możliwość wysłuchania wystąpień ponad 20 prowadzących, a także rozmowy z ponad 180 uczestnikami. Pozwoliło to na wymianę spostrzeżeń i poznanie nowych punktów widzenia dotyczących przyszłości oraz bieżącego działania polskiego rynku fotowoltaiki.

fav 1 scaled - Solarplaza Summit Poland 2023

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano – Partner Zarządzająca i Doradca Podatkowy w Advicero Nexia poprowadziła również wystąpienie pt.:„Najnowsze kwestie podatkowe i finansowe dotyczące inwestowania w projekty fotowoltaiczne”. Nasza eksperta poruszyła najważniejsze zagadnienia dotyczące inwestycji w Polsce, takie jak efektywne podatkowo sposoby finansowania projektów OZE, kluczowe obciążenia podatkowe wpływające na rentowność projektu czy wpływ kosztów finansowych na tarczę podatkową. Ponadto udzieliła ona odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania z zakresu inwestowania w projekty fotowoltaiczne. Dziękujemy wszystkim za obecność i aktywny udział w dyskusji.

KKD Solarplaza Summit Poland 2023 wystapienie - Solarplaza Summit Poland 2023

Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny mogliśmy zostać partnerem wydarzenia, które wspiera rozwój rynku odnawialnych źródeł energii. Polski rynek energetyczny pomimo dynamicznego rozwoju, poprzez zawiłość przepisów jest zaliczany do jednego z najbardziej skomplikowanych w Europie. Powodem ku temu są w znacznej części zmiany zachodzące w polityce regulacyjnej, a także wysokie wymagania, które trzeba spełnić aby uzyskać pozwolenia. Nasi eksperci od lat współpracują z przedmiotami z branży energetycznej i wspierają ich działalność na rynku OZE, dlatego cieszymy się, że mogliśmy podzielić się swoją merytoryczną wiedzą podczas tego wydarzenia.

Podobne wpisy