O Nas

Strona główna / O nas

O nas

Advicero Nexia jest profesjonalną firmą doradczą świadczącą usługi z zakresu doradztwa podatkowego, księgowości, kadr i płac, outsourcingu finansowego, tax compliance oraz obsługi prawnej. Advicero Nexia jest licencjonowaną przez Ministerstwo Finansów spółką doradztwa podatkowego, zatrudniającą doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych.

Obecna na polskim rynku od 2012 roku z siedzibą znajdującą się w Warszawie. Advicero Nexia doradza polskim i zagranicznym podmiotom inwestującym na rynku polskim. Pomagamy w prowadzeniu działalności w Polsce stosując najbezpieczniejsze rozwiązania podatkowe. Zespół świadczy kompleksowe usługi doradcze dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klientów, wspierając ich kluczowe decyzje biznesowe, a także zwiększając bezpieczeństwo i zapewniając zgodność w zakresie rozliczeń i obowiązków dokumentacyjnych. Różnorodne projekty, multidyscyplinarne podejście oraz współpraca z największymi podmiotami z różnych branż pozwalają nam pomagać właścicielom firm w odnalezieniu się w polskich przepisach podatkowych.

Należymy do międzynarodowej sieci Nexia International – jednej z 10 największych sieci audytorskich i konsultingowych na świecie, obecnej w ponad 120 krajach. 

nexia mapa skrócona - O nas

Cechujemy się indywidualnym podejściem do każdego Klienta i projektu, zawsze dopasowujemy naszą ofertę do konkretnych potrzeb. Wiemy, że każdy Klient jest inny, dlatego do każdego problemu podchodzimy elastycznie. Cenimy długofalową współpracę i rozwijamy się razem z naszymi Klientami. Klienci doceniają nasze zaangażowanie, bezpieczne rozwiązania i multidyscyplinarne podejście.

Organizujemy cykliczne spotkania dla naszych Klientów, podczas których przedstawiamy najważniejsze aktualne kwestie podatkowe lub księgowe. Bierzemy aktywny udział w procesach legislacyjnych oraz uczestniczymy w roli ekspertów podczas krajowych i zagranicznych wydarzeń. Dokładamy wszelki starań, by na bieżąco informować Klientów o pojawiających się zmianach, mogących wpłynąć na ich działalność. 

Obszarami naszych działań jest m.in. doradztwo transakcyjne M&A, przeglądy due diligence i podatkowe, doradztwo dla funduszy inwestycyjnych oraz ventures capital, projekty w zakresie cen transferowych, korzystanie z ulg na działalność badawczo-rozwojową, procedury podatkowe, bieżące rozliczenia podatku VAT i pozostałych podatków korporacyjnych.

Jesteśmy regularnie doceniani jako najlepsi eksperci w prawie podatkowym. Katarzyna Klimkiewicz-Deplano – Partner zarządzający Advicero Nexia – corocznie jest wyróżniana jako rekomendowany specjalista w międzynarodowym prawie podatkowym. Nasz zespół również zajmuje wysokie miejsca w rankingach w kategorii największych wzrostów przychodów. 

Podczas codziennej pracy ważne są dla nas cztery wartości: Jakość, Szacunek, Zaangażowanie i Rozwój. Nasz zespół tworzą ludzie z pasją do podatków, którym zależy na ciągłym podnoszeniu swoich kwalifikacji i świadczeniu usług na jak najwyższym poziomie. Nasi pracownicy nie boją się wyzwań i różnorodnych projektów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom bezpieczne rozwiązania, które będą najkorzystniejsze dla ich biznesu. 

Wiemy również, jak ważna jest społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) i ekologiczne podejście, dlatego angażujemy się w działania charytatywne i ekologiczne. Współpracujemy m.in. z Fundacją Wsparcia Zdrowia Seniora, prowadzimy zbiórkę dla chorego Stasia, czy przeznaczamy coroczny budżet świąteczny na rzecz wybranych przez naszych pracowników fundacji. W biurze podejmujemy codzienne działania, które przyczyniają się do ochrony środowiska. 

Naszą misją jest wspieranie rozwoju biznesu naszych Klientów i udzielanie im bezpiecznych porad, dopasowanych do ich potrzeb, przy jednoczesnej najwyżej jakości naszych usług.

Nasza wizja to bycie firmą blisko klienta, rozpoznawalną na rynku dzięki specjalizacji w konkretnych branżach, inwestującą w rozwój pracowników i pamiętającą o aspektach proekologicznych i społecznej odpowiedzialności biznesu.

International

Nexia International to międzynarodowa sieć niezależnych firm doradczych i księgowych.

Zobacz więcej

Publikacje

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami opracowanymi przez nasz zespół.

Zobacz więcej

Zobacz również

Aktualności
Blog

Nasz zespół

www wizerunekprofesjonalisty pl Advicero Nexia 070 Edit Edit 2 684x1024 - O nas
in

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający, Doradca Podatkowy

+48 602 338 215

Katarzyna jest Partnerem Zarządzającym w Advicero Nexia. Jest doradcą podatkowym od 2003 r., doświadczenie zawodowe zdobywa od 2000 r. W ciągu swojej kariery zawodowej współpracowała z międzynarodowymi firmami konsultingowymi, w tym w latach 2000-2006 z firmami tzw. Wielkiej Czwórki, począwszy od 2009 r. zajmuje stanowisko partnera (do 2012 r. w ramach międzynarodowej spółki doradztwa podatkowego, następnie w ramach Advicero). Katarzyna specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym. Ma bogate doświadczenie w zakresie transakcji związanych z nabywaniem, zbywaniem, a także restrukturyzacją finansowania nieruchomości komercyjnych. Przeprowadziła liczne projekty restrukturyzacyjne w zakresie optymalizacji struktury holdingowej i uzyskiwania korzystnych rozwiązań podatkowych, włączając w to step-upy podatkowe, połączenia, likwidacje, przekształcenia i aporty aktywów. Jest specjalistą w zakresie doradztwa dla funduszy inwestycyjnych, doradzała wielu funduszom inwestycyjnym, zarówno charakteru otwartego, jak i zamkniętego, w ich działalności inwestycyjnej i bieżącej, obejmującej nabycia i sprzedaż udziałów lub aktywów, restrukturyzacje prowadzące do uzyskania optymalizacji podatkowej, uzyskiwanie zwolnienia w podatku dochodowym dla polskiej działalności. Katarzyna ma również szerokie doświadczenie w doradztwie dla branży energetyki odnawialnej, w zakresie nabywania projektów, optymalizacji struktur holdingowych i finansowych, opracowywania biznesplanów, rozliczeń zielonych certyfikatów. Doradza w zakresie bieżących kwestii podatkowych podmiotów z sektora nieruchomościowego oraz handlu detalicznego. Katarzyna posiada również bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi. Jest autorką licznych publikacji o tematyce podatkowej, w tym redaktorem i współautorką wydanej w 2011 r. publikacji książkowej „Restrukturyzacje spółek kapitałowych – aspekty podatkowe”. Prelegent na wielu konferencjach i szkoleniach o tematyce podatkowej. Katarzyna ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie (magister ekonomii, 2000), studiowała również na Leopold Franzens Universitaet w Innsbrucku w Austrii (1999-2000). Ukończyła Studia Podyplomowe z Prawa Europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim (2003-2004) oraz Executive Leadership Programme w INSEAD (2011). Jest regularnie wyróżniana jako najlepszy doradca podatkowy (rankingi firm doradztwa podatkowego 2021, 2022, 2023 dziennika „Rzeczpospolita” – kategoria międzynarodowe prawo podatkowe oraz ranking International Tax Review „Women in Tax Leaders”). Katarzyna doradza w języku polskim, angielskim, niemieckim i włoskim.

Zobacz więcej

www wizerunekprofesjonalisty pl Advicero Nexia 123 Edit 2 684x1024 - O nas
in

Sławomir Patejuk

Partner

+48 533 335 691

Sławomir jest Partnerem w Advicero Nexia. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2007 r. – w latach 2007-2012 pracował w międzynarodowej spółce doradztwa podatkowego, gdzie był odpowiedzialny m.in. za obsługę klientów niemieckojęzycznych oraz polskich przedsiębiorstw z ich udziałem. Sławomir specjalizuje się w obsłudze podmiotów działających na rynku nieruchomości komercyjnych (Real Estate) i przedsiębiorstw z sektora energetycznego – w szczególności działających w branży odnawialnych źródeł energii (Renewable energy). W trakcie swojej praktyki zawodowej brał udział w obsłudze procesów restrukturyzacyjnych spółek (łączenie spółek, przekształcenia i likwidacje spółek, obrót udziałami, transakcje wymiany udziałów, tworzenie struktur holdingowych z wykorzystaniem podmiotów zagranicznych i spółek osobowych) oraz transakcji związanych z nabywaniem, zbywaniem, a także restrukturyzacją finansowania nieruchomości komercyjnych (w tym w przypadku transakcji dokonywanych na rynku polskim przez zagraniczne fundusze inwestycyjne). Był również zaangażowany w liczne projekty związane z badaniem rozliczeń podatkowych spółek (Due Diligence oraz Tax Review), bieżącym doradztwem podatkowym w zakresie podatków korporacyjnych dla podmiotów działających na rynku polskim (podatek VAT oraz podatki dochodowe), analizą opodatkowania transakcji transgranicznych, doradztwem dla podmiotów zagranicznych działających w Polsce w formie oddziałów i filii, prowadzeniem rozliczeń podatników podatku od towarów i usług (VAT Compliance), optymalizacją w zakresie opodatkowania podatkiem od nieruchomości. Sławomir posiada również doświadczenie w postępowaniach przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi. Jest autorem publikacji o tematyce podatkowej w prasie krajowej i zagranicznej oraz prelegentem na szkoleniach i warsztatach podatkowych. Sławomir ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie (magister nauk ekonomicznych, kierunek Finanse i Rachunkowość oraz Gospodarka Przestrzenna), studiował również w ramach programu JOSZEF na wiedeńskim Wirtschaftsuniversität Wien, Austria (2006-2008). Sławomir doradza w języku polskim, niemieckim oraz angielskim.

Zobacz więcej

Mirosław Siwiński www wizerunekprofesjonalisty pl Advisero Nexia 065 Edit 2 684x1024 - O nas
in

Mirosław Siwiński

Partner, Doradca Podatkowy, Radca Prawny

+48 533 339 592

Mirosław jest Partnerem w dziale prawnym Advicero Nexia. Doradca podatkowy oraz radca prawny z bogatym doświadczeniem w obsłudze postępowań i wydawaniu opinii. Posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego. Specjalizuje się szczególnie w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, podatków dochodowych, czy przeprowadzaniu analizy podatkowej. Mirosław posiada również doświadczenie w zagadnieniach z pogranicza prawa cywilnego i podatkowego oraz postępowaniach przed organami podatkowymi, sądami administracyjnymi, a także Trybunałem Sprawiedliwości UE. Zajmuje się również sporządzaniem opinii i pism procesowych z zakresu prawa administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotacji oświatowych i transportu drogowego. Posiada też rozległe doświadczenie procesowe w sprawach ubezpieczeń społecznych, cywilnych i prawa pracy. Jest autorem i współautorem publikacji książkowych o tematyce podatkowej, w szczególności „Komentarza do podatku od towarów i usług” oraz „Komentarza do podatku akcyzowego” oraz licznych cyklicznych publikacji w prasie codziennej, branżowej oraz na portalach internetowych. Specjalizuje się szczególnie w komentarzach oraz prelekcjach w zakresie podatku VAT, podatku akcyzowego, analizy podatkowej oraz postępowań podatkowych. Jest regularnie wyróżniany jako rekomendowany doradca podatkowy (rankingi firm doradztwa podatkowego dziennika „Rzeczpospolita” – kategoria akcyza). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doradza w języku polskim i angielskim.

Zobacz więcej

Aneta Bugalska www wizerunekprofesjonalisty pl Advisero Nexia 033 Edit 2 684x1024 - O nas
in

Aneta Bugalska

Partner, Head of Accounting & Payroll

+48 533 338 191

Aneta pełni funkcję Accounting & Payroll Partnera w Advicero Nexia. Posiada licencję na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2000 r. W ciągu swej kariery zawodowej współpracowała z międzynarodowymi firmami konsultingowymi, w tym w latach 2011-2016 z firmami z tzw. Wielkiej Czwórki. Z Advicero Nexia jest związana od 2018 r. Aneta specjalizuje się w księgowości spółek międzynarodowych, ma bogate doświadczenie w zakresie podatków, rachunkowości oraz raportowania zarówno według przepisów polskich jaki i MSR oraz US GAAPS. Brała udział w wielu projektach w zakresie przekształceń podmiotów gospodarczych (m.in. fuzje, przejęcia, likwidacje), optymalizacji podatkowych, odtwarzania ksiąg rachunkowych, czy też korekt podatkowych. Doradza w zakresie bieżącego funkcjonowania spółek handlowych, usługowych, czy produkcyjnych. W Advicero Nexia nadzoruje pracę Działu Księgowego. Ukończyła Uniwersytet Warszawski uzyskując tytuł magistra rachunkowości i finansów. Aneta doradza w języku polskim i angielskim.

Zobacz więcej

Dorota szare 2 1 684x1024 - O nas

Dorota Jędrysiak

Accounting Partner

Dorota jest Partnerem w dziale księgowości. Posiada licencję na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Doświadczenie zdobywa od 2007 roku. W latach 2007 – 2013 pracowała w międzynarodowej firmie konsultingowej, a z Advicero Nexia jest związana od 2013 roku. Do głównych obowiązków Doroty należy nadzór merytoryczny nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych, przygotowywanie sprawozdań finansowych i innych raportów, obsługa kontroli podatkowych i audytów. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski na wydziale Prawa i Administracji oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Doradza w języku polskim i angielskim.

Zobacz więcej

This post is also available in: en - O nasEN