Aktualności

Advicero Nexia
Strona główna / Aktualności / 9.05 – Solarplaza Summit Poland 2023

9.05 – Solarplaza Summit Poland 2023

13 kwietnia br. odbyło się webinarium pt. „Regulatory & Tax-related Updates in the Polish RE Market” zorganizowane we współpracy z Solarplaza.

Webinar poprowadzili Katarzyna Klimkiewicz-Deplano – Partner Zarządzająca i Doradca Podatkowy oraz Sławomir Patejuk – Partner w Advicero Nexia. Poruszone zostały tematy dotyczące finansowania projektów OZE oraz związanych z nimi aspektów podatkowych, takich jak optymalizowanie opodatkowania projektów w taki sposób, aby było ono jak najbardziej efektywne i bezpieczne dla przedsiębiorstwa. Nasi eksperci zwrócili również uwagę na najważniejsze obciążenia podatkowe wpływające na rentowność projektów oraz przedstawili najnowsze aktualizacje przepisów w tej dziedzinie.

Podczas webinaru uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań oraz rozwiania swoich wątpliwości na temat omawianych zagadnień. Dziękujemy wszystkim obecnym za aktywność i zaangażowanie w dyskusję!

solarplaza webinar jak bylo - 9.05 - Solarplaza Summit Poland 2023

Mamy również przyjemność zaprosić Państwa na trzecią edycję konferencji Solarplaza Summit Poland 2023, która odbędzie się 9 maja br. (wtorek) w hotelu InterContinental w Warszawie. To już kolejny raz gdy mamy okazję być partnerem tego wydarzenia, które dedykowane jest przedstawicielom branży energetyki odnawialnej oraz osobom szczególnie zainteresowanym zwiększeniem swojej obecności na polskim rynku fotowoltaiki. Podczas Solarplaza Summit będą Państwo mieli możliwość poznania aktualnych trendów oraz innowacyjnych rozwiązań, a także wymiany doświadczeń z kluczowymi decydentami w branży.

Polityka regulacyjna, rygorystyczne wymagania związane z uzyskaniem pozwoleń oraz problemy z siecią przemysłową powodują, że polski rynek OZE jest jednym z najbardziej skomplikowanych w Europie. Jednocześnie jednak, dzięki atrakcyjnym aukcjom organizowanym do 2026 roku, szacuje się, że w ciągu najbliższych lat polski rynek fotowoltaiczny przekroczy poziom 20 GW. Dlatego pomimo zawiłości przepisów i wyzwań z którymi mogą spotkać się osoby planujące inwestycje w tym zakresie, jest on w dalszym ciągu bardzo atrakcyjnym i prężnie rozwijającym się miejscem wybieranym przez przedsiębiorców.

Tegoroczna edycja wydarzenia jest nie tylko świetną okazją networkingową, ale również szansą na poznanie nowych strategii i rozwiązań biznesowych, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju. To dobra okazja do wymiany doświadczeń oraz łatwiejszego odnalezienia się na polskim rynku fotowoltaiki.

Cieszymy się, że możemy wspierać inicjatywę mającą na celu poszerzanie świadomości. Specjalnie dla naszych odwiedzających przygotowaliśmy kod zniżkowy: POLAND23ADVICERO10.

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano poprowadzi podczas wydarzenia panel, pt. „Najnowsze kwestie podatkowe i finansowe dotyczące inwestowania w projekty fotowoltaiczne”. Nasza ekspertka poruszy następujące tematy:

  • jak finansować projekt OZE w Polsce w najbardziej efektywny podatkowo sposób,
  • jak koszty finansowe wpływają na tarczę podatkową,
  • jak opodatkowane są wypłaty z zysku,
  • kluczowe obciążenia podatkowe mające ekonomiczny wpływ na rentowność projektu i jego zysk,
  • scenariusz wyjścia z inwestycji – odpowiednie rozwiązania podatkowe dla procesów inwestycyjnych.

Jako eksperci w doradztwie podatkowym, szczególnie współpracując z wieloma podmiotami z branży energetycznej, staramy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem, oraz pomagać inwestorom działającym w sektorze OZE być na bieżąco z aktualnymi regulacjami prawnymi i podatkowymi. Wspieramy działanie projektów na polskim rynku energii odnawialnej dostarczając ekspertyzy związane z ich finansowaniem i opodatkowaniem. Podczas wydarzenia nasza ekspertka przybliży kwestie najnowszych zmian na polskim rynku fotowoltaiki oraz pomoże w odnalezieniu się w polskich przepisach.

Link do zapisów mogą Państwo znaleźć ->tutaj<-

Poland 23 Proud Partner Advicero Nexia 1 0 - 9.05 - Solarplaza Summit Poland 2023

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z Moniką Szeremet mszeremet@advicero.eu.

Podobne wpisy