Aktualności

Advicero Nexia
Strona główna / Aktualności / 23.03 – HR Tech Meet-up Warsaw

23.03 – HR Tech Meet-up Warsaw

23 marca br. odbyła się konferencja HR Tech Meet-up Warsaw podczas której nasi eksperci mieli możliwość poprowadzić wystąpienie pt. „Workation w firmie jako benefit dla pracownika – jak go wdrożyć w praktyce?”.

Wydarzenie HR Tech Meet-up zorganizowane przez Belgian Business Chamber BCC, XLLR8HR oraz Eazy, którego mieliśmy okazję być Partnerem skierowane było do ekspertów z dziedziny HR Tech oraz specjalistów HR. Stanowiło ono idealną możliwość do poznania najlepszych rozwiązań i wymiany praktycznych doświadczeń z ekspertami z różnych branży. Ponadto była to również okazja do omówienia oczekiwań rynkowych i możliwości biznesowych.

logo - 23.03 - HR Tech Meet-up Warsaw

Workation, czyli połączenie pracy z wakacjami, staje się coraz bardziej popularną formą świadczenia pracy, w szczególności w dobie pandemii, gdy znacząca liczba firm przeniosła swoje działania na pracę zdalną. Rozwiązanie to umożliwia pracownikom połączenie obowiązków zawodowych z wypoczynkiem i spędzeniem czasu w nowym, ciekawym miejscu. Jest to także coraz częściej wybierana przez pracowników forma wykonywania pracy. Jednakże workation wiąże się z szeregiem obowiązków po stronie pracodawcy, takich jak zapewnienie odpowiedniego sprzętu czy utrzymanie bezpieczeństwa w miejscu pracy pracownika. Wymaga ponadto określenia nowych, wyjątkowych dla sytuacji zasad dotyczących trybu i czasu pracy. Pomimo tych zobowiązań, workation pozostaje atrakcyjną opcją, która często jest traktowana jako dodatkowy benefit pracowniczy przynoszący wiele korzyści. Coraz więcej badań przedstawia także korelację między workation i zmianą miejsca wykonywania pracy, a zwiększeniem produktywności czy motywacji do pracy oraz zminimalizowaniem ryzyka wypalenia zawodowego.

IMG 3219 scaled - 23.03 - HR Tech Meet-up Warsaw

W związku z rosnącym zainteresowaniem tematyką Workation zapraszamy już 25 kwietnia br. o godz. 10:00 na kolejny webinar poprowadzony przez Katarzynę Klimkiewicz-Deplano – Partner Zarządzającą i Doradcę Podatkowego oraz Mirosława Siwińskiego – Partnera , Doradcę Podatkowego i Radcę Prawnego w Advicero Nexia. Nasi eksperci przedstawią poniższe tematy:

  • Czym jest „workation” i czym różni się od pracy zdalnej?
  • Workation – korzyści dla pracownika a ryzyka podatkowe, prawne i składkowe pracodawcy
  • Przypadki praktyczne
  • Obowiązki pracownika a bezpieczeństwo prawnopodatkowe pracodawcy
  • Jak usprawnić identyfikację ryzyk oraz wypełnienie wymogów przy workation – rozwiązania technologiczne
MSI KKD HR Tech Meet up webinar - 23.03 - HR Tech Meet-up Warsaw

Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie udziału tutaj lub poprzez wysłanie maila na adres oszczygiel@advicero.eu z dopiskiem „Imię, Nazwisko, Nazwa firmy”.

Podobne wpisy