Aktualności

Advicero Nexia
Strona główna / Aktualności / Dwie Godziny dla Rodziny – Dzień Matki

Dwie Godziny dla Rodziny – Dzień Matki

Dwie Godziny Dla Rodziny baner 2023 1024x271 - Dwie Godziny dla Rodziny – Dzień Matki
Już po raz kolejny weźmiemy udział w inicjatywie „Dwie Godziny dla Rodziny” zorganizowanej w ramach Globalnego Ruchu Społecznego Na Rzecz Bliskości. W tym roku na skrócenie czasu pracy wybraliśmy wyjątkowy dzień – Dzień Matki – mamy poczucie, że szczególnie ta data umożliwi naszym pracownikom na jeszcze głębsze zacieśnienie więzi z bliskimi.

W tym roku odbywa się już 12 edycja akcji „Dwie Godziny dla Rodziny” organizowanej przez Instytut Humanities, mającej na celu pogłębienie relacji rodzinnych, zatrzymania się na chwilę i spędzenia czasu z najbliższymi. Inicjatywa ta powstała w odpowiedzi na narastające w dzisiejszym społeczeństwie problemy, takie jak osłabienie relacji z najbliższymi czy ciągły brak czasu. W obecnych czasach coraz bardziej wymagające staje się utrzymanie prawdziwej i bliskiej relacji z osobami, na których najbardziej nam zależy. Dlatego każda dodatkowa godzina poświęcona na wartościową rozmowę czy wspólną aktywność jest znacząca.

Motto tegorocznej edycji to „Z pasjami przez pokolenia”. Pasje, hobby, czynności, których wykonywanie sprawia nam przyjemność łączą ludzi, pozwalają nam na podzielenie się z innymi czymś, co jest szczególnie bliskie naszemu sercu. Dzielenie się swoimi pasjami stanowi świetną okazję do spędzenia wspólnego czasu z rodziną i pogłębienia najważniejszych dla nas relacji w przyjemnej atmosferze. Pasje łączą ludzi niezależnie od ich wieku, płci czy środowiska z jakiego pochodzą! Jest to szczególnie bliskie naszej organizacji.

W Advicero Nexia cenimy dobrostan psychiczny naszych pracowników, a podejmując wszystkie działania kierujemy się ideą społecznej odpowiedzialności biznesu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w obecnych czasach wiele osób odczuwa presję związaną z utrzymaniem balansu między życiem prywatnym a pracą, dlatego wiedząc jak ważny dla naszych pracowników jest czas spędzony z rodziną i bliskimi, po raz kolejny zdecydowaliśmy się zaangażować w inicjatywę „Dwie Godziny dla Rodziny” i skrócić czas pracy o 2 godziny. W tym roku wybraliśmy wyjątkowy dzień – Dzień Matki – mamy poczucie, że szczególnie ta data umożliwi naszym pracownikom na jeszcze głębsze zacieśnienie więzi z bliskimi. Chcemy dać naszym pracownikom możliwość spędzenia tego specjalnego dnia w wyjątkowy sposób, zachęcamy do poświęcenia tych dwóch godzin na docenienie wszystkich Mam i podzielenie się z bliskimi swoimi pasjami.

Zachęcamy wszystkich do spędzenia tego czasu z ważnymi dla nich osobami i poświęceniu go na dzielenie się swoimi pasjami. Poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, którymi można zainspirować się, aby ten czas był wyjątkowy:

  • Zabranie Mamy czy Babci na spacer, żeby mogły pokazać nam okolice, w których dorastały, z którymi wiążą się szczególnie ważne wspomnienia
  • Oglądnięcie całą rodziną ulubionego filmu, albo kilku!
  • Wybranie się na wspólny spacer z pupilem, podczas którego będzie dużo czasu na wartościowe rozmowy
  • Zorganizowanie rodzinnego maratonu gier planszowych – zagranie zarówno w nowoczesne gry, jak i te, które były popularne za czasów dzieciństwa naszych rodziców i dziadków

Więcej informacji na temat inicjatywy „Dwie Godziny dla Rodziny” można znaleźć ->tutaj<-

Podobne wpisy