Aktualności

Advicero Nexia
Strona główna / Aktualności / XIII Ogólnopolskie Forum Asset & Property & Facility Managment

XIII Ogólnopolskie Forum Asset & Property & Facility Managment

Minął już tydzień od Forum Asset & Property & Facility Managment organizowanego przez powermeetings.eu Warsaw Spire w Warszawie. Forum to było dedykowane profesjonalistom rynku zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i już po raz 13 zagościło na rynku polskim. W wydarzeniu brało udział ponad 150 specjalistów, a same forum było podzielone na 3 panele.

29632986 1885646861501638 26274179 o 1024x768 - XIII Ogólnopolskie Forum Asset & Property & Facility Managment

Pierwszy panel skupiał się wokół Rynku dostawców usług. Poruszał głównie tematy wielkości rynku zamawiającego i rynku dostawców, zakres usług i ich podział orazwymagania względem dostawców i zmiana oczekiwań.

Na kolejnym panelu był poruszany temat rynku według najemców i wynajmujących i kwestie sukcesu najemców jako sukcesu dewelopera, wymagań względem właścicieli nieruchomości i wymagań względem firm obsługujących nieruchomości oraz well-being i komfort pracy, a wpływu właściciela i dostawcy usług. Poruszane były również kwestie oczekiwań i priorytetów najemców. Podczas burzliwej dyskusji wśród wybitnych panelistów mogliśmy również usłyszeć Partnera Advicero – Sławomira Patejuk, który starał się przybliżyć kwestie związane z umową najmu, czynszem i opłatami w świetle obowiązującego ustawodawstwa.

Podczas trzeciego panelu poruszona została kwestia rynku według właścicieli nieruchomości. Struktura właścicielska, zakres usług in house, a zakres usług outsourcingowych, wymagania względem dostawców usług FM, PM, AM, czy utrzymanie wartości i atrakcyjności nieruchomości to tylko niektóre z poruszanych szerzej tematów. Nie zabrakło również szczegółowej analizy kosztów, czy nowych wyzwań dla właścicieli, asset managerów w zamieniających się warunkach technologicznych (np. e-commerce), rynkowych (np. biura co-workingowe) i prawnych (np. ograniczenie handlu w niedzielę).

29527297 1885647008168290 1797689034 o 1 1024x768 - XIII Ogólnopolskie Forum Asset & Property & Facility Managment

Forum Asset & Property & Facility Management zakończyło się koktajlem podczas którego uczestnicy już w mniej oficjalnej atmosferze mogli wymienić się doświadczeniami oraz spostrzeżeniami zaobserwowanymi na forum.

Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie  i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli zagościć po stronie panelistów. 

Relacje z wydarzenia można również obejrzeć na: https://powermeetings.eu/konferencja/ogolnopolskie-forum-asset-property-facility-management/

Podobne wpisy