Aktualności

Advicero Nexia
Strona główna / Uncategorized / Międzynarodowy Dzień kobiet 2024

Międzynarodowy Dzień kobiet 2024

Dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Na przestrzeni ostatnich lat możemy zaobserwować dynamicznie zachodzące zmiany w podejściu do równości płci w różnych aspektach życia, między innymi w obszarze pracy zawodowej. Coraz częściej słyszymy o obejmowaniu przez kobiety stanowisk kierowniczych i rozbudowanych ścieżkach kariery, które są dla nich dostępne.

Tegoroczne hasło przewodnie #InspireInclusion skłania do refleksji nad tematem, jakim jest równość płci w biznesie. W Nexia Advicero dużą uwagę przykładamy do tego, aby zarówno kobiety, jak i mężczyźni mieli możliwości rozwoju, a ich zaangażowanie było odpowiednio nagradzane.

Z okazji tego dnia, postanowiliśmy porównać i przedstawić Państwu, jak na tle Unii Europejskiej plasuje się Nexia Advicero:

  • Według danych Eurostatu w trzecim kwartale ubiegłego roku, kobiety stanowiły zaledwie 34,7% menedżerów w UE, a w Nexia Advicero kobiety stanowią 75% menedżerów i supervisorów.
  • W 2023 r. udział kobiet w zarządach spółek z o.o. wynosił jedynie 24%, za to w Nexia Advicero kobiety stanowią 60% zarządu, a uwzględniając zarząd, managerów i supervisorów, procent ten wynosi aż 70,6!
  • Z raportu „Kobiety w Finansach” wynika, iż 49% respondentek i respondentów uważa, że kobiety są pomijane przy awansach, a kobiety pracujące w branży finansowej rzadziej osiągają najwyższe stanowiska, dlatego niezmiernie cieszy nas to, że w ubiegłym roku w naszej firmie awans otrzymało aż 19 kobiet. Jesteśmy dumni, że jako firma możemy przyczynić się do promowania roli kobiet w rozwoju biznesu. 

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmiku stworzonego z okazji Dnia Kobiet: https://rozmowyopodatkach.eu/rozmowy/miedzynarodowy-dzien-kobiet-international-womens-day-2024/

W tym dniu, Wszystkim Paniom życzymy nieustającej satysfakcji zawodowej, osobistych sukcesów oraz możliwości rozwijania swoich kompetencji niezależnie od zajmowanego stanowiska 🙂

MicrosoftTeams image 1 2 1024x576 - Międzynarodowy Dzień kobiet 2024

Podobne wpisy