Blog

Advicero Nexia
Strona główna / Blog / E-wizyta w ZUS już dostępna

E-wizyta w ZUS już dostępna

Od 20 października możliwe jest umówienie się na e-wizytę z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jest to nowa usługa, która umożliwia nam załatwienie spraw w ZUS online, bez wychodzenia z domu.

Rezerwacji wizyty można dokonać na stronie: https://e-wizyta.zus.pl/, poprzez wskazanie kodu pocztowego według miejsca zamieszkania bądź siedziby, a następnie wybór terminu e-wizyty oraz podanie podstawowych danych osobowych. E-wizytę możemy umówić w jednostce ZUS właściwej wedle miejsca zamieszkania osoby ubezpieczonej lub według siedziby płatnika składek.

Aby móc skorzystać z wizyty on-line należy posiadać komputer, laptop bądź telefon dysponujący kamerą i  mikrofonem, a także w przypadku chęci załatwienia indywidualnych spraw ubezpieczeniowych dokument tożsamości, który zostanie poddany weryfikacji podczas trwania e-wizyty.

Na dzień dzisiejszy rezerwacja e-wizyty możliwa jest wyłącznie w 7 jednostkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. W przyszłości możliwość ta ma zostać rozszerzona o kolejne placówki.

Instrukcja rezerwacji e-wizyty: https://www.youtube.com/watch?v=LPCMPwIldQ4&feature=youtu.be