Aktualności

Advicero Nexia
Strona główna / Aktualności / Konferencje Nexii w Kuala Lumpur

Konferencje Nexii w Kuala Lumpur

W dniach 3 – 7 lipca br. odbył się cykl konferencji organizowanych przez międzynarodową sieć Nexia w Kuala Lumpur w Malezji. W ramach wydarzenia odbyły się aż trzy konferencje: APAC Regional Conference, The Managers and Future Leaders programme oraz The International Tax Conference. Nasi eksperci, Katarzyna Klimkiewicz-Deplano – Partner Zarządzająca oraz Sławomir Patejuk – Partner, mieli okazję poprowadzić wystąpienia podczas ostatniej z konferencji – The International Tax Conference.

KKD i SPA Kuala Lumpur - Konferencje Nexii w Kuala Lumpur
Katarzyna Klimkiewicz-Deplano, Sławomir Patejuk

Jednym z tematów, który wzbudza szczególne zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale także wśród innych firm członkowskich Nexii jest temat workation. Dlatego Katarzyna Klimkiewicz-Deplano podczas konferencji podzieliła się swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem w tym obszarze. W dzisiejszym intensywnym tempie życia zawodowego, praca zdalna stała się naszą codziennością. Dzięki temu workation zyskuje na popularności, jako rozwiązanie, które pozwala na zwiedzanie nowych, wakacyjnych destynacji bez obowiązku brania urlopu. Workation, czyli połączenie dwóch słów –  praca (ang. work) i wakacje (ang. vacation), umożliwia pracownikom wykonywanie swoich obowiązków zawodowych z dowolnego miejsca na świecie, dzięki czemu mogą oni łączyć pracę z podróżowaniem i odkrywaniem nowych miejsc. Rozwiązanie to daje pracownikom możliwość zrealizowania swoich obowiązków i celów zawodowych, niezależnie od lokalizacji. Daje im to ogromną elastyczność i swobodę organizacji czasu. Ponadto taka zmiana środowiska może wpłynąć na wzrost innowacyjności i kreatywności pracownika. Workation w pozytywny sposób wpływa na utrzymanie balansu między życiem zawodowym a prywatnym, a także może zapobiegać wypaleniu zawodowemu.

Jednak pomimo wielu zalet, w szczególności ważnych dla pracowników, dla pracodawcy takie rozwiązanie może wiązać się z potencjalnymi problemami i zagrożeniami. To pracodawca musi upewnić się, czy pracownik ma zapewnione odpowiednie warunki do pracy, a także czy jego produktywność nie spadła. Ponadto znaczenie mają również kwestie rozliczania podatku dochodowego a także zgłaszania do lokalnych władz czasowej zmiany miejsca pracy pracownika. Wszystkie te kwestie opisane zostały przez naszych ekspertów w publikacji „Praktyczne informacje dla pracodawcy wdrażającego benefit pracowniczy workation”.

Cykl konferencji organizowanych przez międzynarodową sieć Nexia stanowił świetną możliwość dla przedstawicieli firm członkowskich do spotkania się i utrwalenia istniejących a także stworzenia nowych relacji. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli możliwość wysłuchania interesujących wypowiedzi specjalistów, a także wzięcia udziału w sesjach networkingowych. Cieszymy się, że możemy poznawać przedstawicieli firm członkowskich i wymieniać się z nimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami, ponieważ pozwala to nam na utrzymanie wysokiej jakości świadczonych usług. Wydarzenia takie jak cykl konferencji sieci Nexia w Kuala Lumpur nie tylko otwierają nas na nowe poglądy z całego świata, ale także w pozytywny sposób wpływają na wzmocnienie relacji wewnątrz całej sieci Nexia. Dzięki temu firmy członkowskie nawiązują między sobą nowe współprace a także wzmacniają już istniejące więzy.

Zapraszamy do oglądnięcia relacji Nexii o cyklu konferencji w Kuala Lumpur ->tutaj<-

Podobne wpisy