Aktualności

Advicero Nexia
Strona główna / Aktualności / Dwie Godziny dla Rodziny – Międzynarodowy Dzień Rodzin

Dwie Godziny dla Rodziny – Międzynarodowy Dzień Rodzin

2h4f 04.2021 1600x800 2 1024x512 - Dwie Godziny dla Rodziny - Międzynarodowy Dzień Rodzin

W Advicero Nexia wiemy jak ważny jest dobrostan psychiczny i społeczna odpowiedzialność biznesu, dlatego postanowiliśmy dołączyć do Globalnego Ruchu Społecznego na rzecz bliskości „Dwie Godziny dla Rodziny/Dwie Godziny dla CZŁOWIEKA” zainicjowany przez Instytut Humanites dziewięć lat temu m.in. w odpowiedzi na narastające zjawiska samotności, depresji, rozpadu więzi międzyludzkich, w tym rozpadu rodzin będące m.in. skutkiem tempa naszego życia.

Ta akcja ma na celu zachęcenie do pogłębienia relacji rodzinnych, zatrzymania się na chwilę i spędzenia czasu z najbliższymi bez codziennych dystraktorów. Badania pokazują, że bliskie relacje z rodziną i przyjaciółmi mają ogromny wpływ na nasz dobrostan psychiczny oraz jakość życia. Ważna jest jakość spędzonego czasu, a nie liczy ilość przeznaczonych na to godzin. Dlatego postanowiliśmy przekazać naszym pracownikom dodatkowy czas do pogłębienia relacji z bliskimi.

Chcemy wykorzystać jutrzejszy Międzynarodowy Dzień Rodziny i już dzisiaj umożliwić naszym pracownikom spędzenie czasu z najbliższymi poprzez skrócenie czasu pracy o 2 godziny w myśl idei „Dwie Godziny dla Rodziny”. Mamy nadzieję, że dzięki temu zachęcimy do wymiany międzypokoleniowych doświadczeń i zatrzymania się w codziennym pędzie. Wierzymy, że dzięki tej inicjatywie nasi pracownicy będą mogli w pełni wykorzystać tę możliwość do pogłębiana więzi i serdecznie zachęcamy wszystkich do wykonania choćby symbolicznego telefonu do bliskich nam osób zwłaszcza dla których ostatnio nie mieliśmy czasu.

Chcielibyśmy w ten sposób zachęcić do celebrowania ciekawych, głębokich, międzypokoleniowych rozmów i wykorzystania tego, że nasi bliscy są ciągle z nami. To idealny moment do odkrywania rodzinnych historii i anegdot, które później możemy przekazywać kolejnym pokoleniom.

W tym roku hasłem przewodnim inicjatywy jest Pokoleniowo na sportowo – wspólne pasje i aktywności sportowe, kibicowanie ulubionym drużynom to przestrzeń, która stwarza wiele możliwości,  by ujrzeć swoich bliskich w nowym świetle i lepiej ich rozumieć.

Poniżej przedstawiamy różne propozycje do spędzenia tego czasu:

  • Porozmawiajcie o tym, jakie sporty były popularne kiedyś, w co się grało, jakie są różnice w podejściu do aktywności np. na świeżym powietrzu kiedyś i obecnie. Spróbujcie nauczyć się od siebie (pokoleniowo) jakiejś aktywności, której do tej pory nie znaliście, a która pozwala na aktywne spędzanie czasu, kto jeszcze pamięta grę w ringo? Podchody, ciuciubabkę czy wyścig pokoju za pomocą kapsli?
  • Zorganizujcie wyprawę rowerową. Zaproście, o ile to możliwe do takiej wyprawy więcej osób.
  • Wybierzcie się razem na piknik, w trakcie pikniku możecie np. zagrać w badmintona czy siatkówkę.
  • Okazją do spędzenia wesołego popołudnia mogą być kalambury o tematyce sportowej – każdy może zaprezentować inną dyscyplinę sportową, którą reszta uczestników musi odgadnąć;
  • Czy wiesz kto był idolem sportowym twojej mamy, taty, dziadka, babci? Jakim drużynom kibicowało się 10, 20 lat temu? Teraz jest okazja, aby o tym porozmawiać i wspólnie powspominać.
  • Taniec to też sport. Włączcie muzykę i tańczcie. Wymyślcie wspólnie nowy układ taneczny, zatańczcie go razem, może nawet nagrajcie dla bliskich, którzy nie mieszkają z Wami, aby także mogli się go nauczyć. To fajna zabawa także w warunkach on-line np. kiedy połączycie się na Teamsach.
  • Zorganizujcie pokoleniową wyprawę na spacer, np. do lasu lub nad wodę. Spacer to znakomita aktywność fizyczna i okazja do wspólnej rozmowy w plenerze!

Więcej informacji na temat ruchu „Dwie Godziny dla Rodziny/Dwie Godziny dla CZŁOWIEKA” można zaleźć ->tutaj<-

Podobne wpisy