Aktualności

Advicero Nexia
Strona główna / Aktualności / 15.03 – Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych

15.03 – Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych

15 marca br. Agnieszka Kosicka – Manager w Advicero Nexia miała okazję współprowadzić jeden z paneli w ramach Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych.

W dniach 13 – 15 marca br. w Akademii Leona Koźmińskiego odbyły się Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych. Organizatorem wydarzenia było Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland – organizacja studencka zrzeszająca studentów oraz absolwentów uczelni wyższych wydziałów prawa, administracji i ekonomii.

odpp - 15.03 - Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych

Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych są coroczną inicjatywą mającą na celu pomóc studentom wybrać dalszą ścieżkę kariery. W ramach wydarzenia przeprowadzane są warsztaty i szkolenia, które mają umożliwić studentom zdobycie nowych i przydatnych umiejętności. Ponadto studenci mają możliwość poznać rynek prawniczy oraz dowiedzieć się więcej o procesach rekrutacyjnych. Poszczególne panele prowadzone są przez zaproszonych ekspertów i praktyków, którzy dzielą się z uczestnikami swoją szeroką wiedzą.

zdj Agi na panelu 768x1024 - 15.03 - Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych

W środę, 15 marca br. Agnieszka Kosicka – Manager w Advicero Nexia miała okazję współprowadzić jeden z paneli pt. „Czwarty wymiar ścieżki prawniczej – o zawodzie legislatora i doradcy podatkowego”. Nasza ekspertka opowiedziała o swojej ścieżce kariery, a także przybliżyła na czym polega praca doradcy podatkowego. Nie zabrakło również licznych pytań od uczestników spotkania. Interesującym obszarem były przede wszystkim codzienne zadania i obowiązki będące częścią zawodu doradcy podatkowego, a także wyzwania, które napotykają specjaliści pełniący te funkcje. Ponadto prelegentki miały również możliwość przedstawienia przykładów aktywności, które studenci mogą podjąć już teraz, aby w przyszłości móc zostać doradcą podatkowym.

zdj Agi z logo 768x1024 - 15.03 - Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych

Cieszymy się, że studenci uczestniczący w spotkaniu wykazali tak duże zainteresowanie zagadnieniami związanymi z pracą doradcy podatkowego. Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny mogliśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Mamy też nadzieję, że rozmowa ta ułatwi podjęcie decyzji wielu młodym talentom i zachęci ich do rozważenia obszaru, nad którym mogli się jeszcze nie zastanawiać.

Podobne wpisy